پشتیبانی از فایل‌های obb

  • جدید
  • Avatar
    Support Team
  • on 30-03-2021

طبق قوانین بازار، حجم بسته (apk) بارگذاری‌شده برای برنامه نباید بیشتر از ۱۵۰ مگابایت باشد. برای بیشتر برنامه‌ها این حجم، فضای کافی برای کدها و دارایی‌های برنامه را در اختیار توسعه‌دهنده قرار می‌دهد. با این حال، برخی از برنامه‌ها به فضای بیشتری برای فایل‌های گرافیکی با کیفیت بالا، فایل‌های مدیا و دارایی‌های حجیم دیگر نیاز دارند.

تا پیش از این توسعه‌دهندگان باید تمام دارایی‌های برنامه را در قالب یک فایل apk در بازار بارگذاری می‌کردند و این موضوع به علت حجم بالای دانلود، بر روی تجربه کاربر در زمان دریافت بروزرسانی تأثیر منفی می‌گذاشت. برای حل این مشکل، بازار به شما اجازه می‌دهد که برای هر بسته از برنامه خود دو فایل پیوست حجیم بارگذاری کنید.

هر زمان که شما بسته‌ای بارگذاری می‌کنید، این گزینه را در اختیار دارید که یک یا دو فایل obb تا حجم دو گیگابایت‌ (برای هر فایل) را به آن بسته پیوست کنید.

جزعیات بیشتر را می توانید با مراجعه به لینک زیر مطالعه کنید.

https://developers.cafebazaar....

بارگذاری چند بسته در یک رهانش (Device Specific)

  • جدید
  • Avatar
    Support Team
  • on 01-03-2021

قابلیت بارگذاری چند بسته در یک رهانش این امکان را فراهم می‌کند تا بسته‌هایی با پیکربندی متفاوت را در یک رهانش از برنامه خود بارگذاری کنید. کاربران در زمان دریافت به‌طور خودکار، سازگارترین نسخه برنامه با نسخه SDK و معماری پردازنده دستگاه را دریافت خواهند کرد.
پشتیبانی از همه دستگاه‌ها با معماری‌های مختلف در یک بسته باعث افزایش حجم برنامه می‌شود. با استفاده از این قابلیت می‌توانید بسته‌هایی با حجم کمتر و متناسب با دستگاه‌های مختلف را در اختیار کاربران قرار دهید.
توضیحات بیشتر را می توانید در این لینک مشاهده کنید.